Zobacz również

Jak skutecznie przygotować się do egzaminu językowego FCE?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

First Certificate in English, w skrócie FCE, jest jednym z najbardziej popularnych certyfikatów językowych w języku angielskim. Sprawdza on wiedzę na poziomie średniozaawansowanym wyższym, czyli upper intermediate.

 

Posiadanie certyfikatu FCE otwiera wiele możliwości – dzięki niemu można studiować w języku angielskim na określonych poziomach, pracować w anglojęzycznym środowisku czy też nawet mieszkać samodzielnie w anglojęzycznym kraju, który wymaga tego rodzaju certyfikatu przy przeprowadzce. Dzięki niemu możesz wobec tego jeszcze łatwiej dążyć do sukcesów w nauce, pracy oraz w życiu, ponieważ stanowi on wiarygodne odzwierciedlenie posiadanych przez ciebie kompetencji językowych.

 

W Polsce egzamin jest organizowany przez British Council w Warszawie oraz przez jego filie w innych miastach. Jest to egzamin płatny, a opłata nie jest zwracana w przypadku jego niezaliczenia, dlatego też warto przygotować się do niego solidnie, aby w ten sposób zaliczyć go już za pierwszym razem i tym samym nie musieć płacić za niego ponownie.

 

Egzamin First Certificate in English (FCE) składa się z kilku oddzielnych części:

 

Na podstawie testu wydawane są trzy oceny pozytywne, a mianowicie A, B oraz C, a także dwie oceny negatywne, czyli D i E. W celu pozytywnego zaliczenia egzaminu potrzeba posiadać co najmniej 60% punktów.

 

Jeżeli także chcesz przystąpić do egzaminu FCE, a takim przypadku warto poświecić więcej czasu na naukę. Możesz uczyć się samodzielnie z wykorzystaniem specjalnych podręczników i testów FCE, ale również możesz zapisać się na kurs FCE, podczas którego będziesz przerabiać materiał z ekspertami pod kątem egzaminu, aby zdać go z jak największą liczbą punktów. Warszawa jest jednym z miast, gdzie można skorzystać z tego rodzaju kursów, ale organizowane są one również w innych miastach.

 

Gdy wobec tego chcesz zaliczyć egzamin pozytywnie od razu, w takim przypadku zapisz się na kurs angielskiego, który przygotuje cię do podejścia do niego kompleksowo!

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy