Zobacz również

Jakie impregnat do drewna?

Dodano: 2017-09-22 Przez: admin


 
            Gdy wybiera się impregnat do drewna najważniejsze jest określenie tego jakiej ochrony potrzebuje dany rodzaj drewna. Niezbędne jest zatem określenie jaki typ zagrożenia może występować w miejscu użytkowania materiałów drewnianych. Jednocześnie ważne jest dopasowanie impregnatu do stopnia ryzyka, na które drewno może być narażone. Jakie właściwości impregnatu należy brać pod uwagę?
 
Materiały drewniane, które są odpowiednio zabezpieczone mogą być użytkowane przez długi okres czasu. Jednocześnie obecnie można wybierać z bardzo szerokiego zakresu dostępnych na rynku produktów w formie impregnatów. Pozwala to na zapewnienie wykonania bardzo trwałych prac przy zabezpieczeniu drewna. Ma to bardzo duże znaczenie szczególnie z punktu widzenia uzyskania wydłużenia czasu użytkowania drewna.
Jednocześnie przy wybieraniu impregnatów można wybierać zarówno impregnaty do stosowania we wnętrzach jak też budowlane. Budowlane produkty muszą zapewnić znacznie większą odporność na działanie wody. Takie impregnaty są również bardzo ważne w przypadku stosowania ich w kuchniach czy łazienkach. Natomiast w przypadku decydowania się na impregnaty do stosowania we wnętrzach w znacznie mniejszym stopniu trzeba martwić się o tak skuteczną ochronę drewna.
 
Markowy impregnat do drewna
Gdy wybiera się impregnat do drewna biały nie bez znaczenia jest postawienie na markowy impregnat. Trzeba brać pod uwagę, że wiele elementów drewnianych nie może być ponownie impregnatów. Dotyczy to między innymi więźby dachowej. Z tego powodu pojedyncza impregnacja musi być maksymalnie skuteczna.
Selekcjonując impregnaty można obecnie spotkać się na rynku z szerokim asortymentem wysokiej jakości produktów. Pozwala to na wyselekcjonowanie takich impregnatów, które są certyfikowane co potwierdza jakość ich wytworzenia. Jednocześnie można wybierać również impregnaty atestowane co bywa ważne choćby w przypadku rozpuszczalnikowych impregnatów. Porównanie różnych ofert pozwala również na wybranie impregnatów dostępnych w korzystniejszych cenach.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy