Zobacz również

Kiedy warto wybrać meble kuchenne na wymiar?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Meble kuchenne można kupić jako gotowe lub też zamówić ja na wymiar. Dzisiaj coraz większym zainteresowaniem cieszą się właśnie kuchnie na zamówienie – droższe, ale za to dają znacznie więcej możliwości niż te do kupienia w sklepach.

 

Meble na zamówienie projektowane i produkowane są na indywidualne zamówienie klienta. Wszystkie szafki, fronty, blaty, akcesoria kuchenne oraz inne elementy mebli są dopasowywane do wymiarów kuchni i życzeń zamawiającego. W takich meblach można zamontować również AGD do zabudowy. Wyglądają świetnie, są bardzo funkcjonalne, doskonale nadają się do mniejszych kuchni, ale mają jedną wadę – są drogie w porównaniu ze zwykłymi meblami kuchennymi kupionymi jako gotowe.

 

Ceny kuchni na wymiar

Koszty wykonania mebli kuchennych na wymiar są dość zróżnicowane, ponieważ na końcową cenę ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim meble kuchenne tego rodzaju mogą być wykonane zarówno z płyt meblowych, jak i mogą być fornirowane lub wykonane całkowicie z drewna naturalnego. Za meble z płyt laminowanych lub MDF foliowanego trzeba będzie zapłacić około 800-1500 złotych za metr kwadratowy liczony od frontu szafki. Z kolei wtedy, gdy chodzi o meble fornirowane, wykończone na wysoki połysk lub drewniane, cena wzrasta do 1200-2700 złotych za metr kwadratowy.

 

Do tej ceny trzeba jeszcze doliczyć koszty montażu, które wynoszą od 50 d0 90 złotych za metr kwadratowy. Dodatkowo trzeba dopłacić za montaż sprzętu AGD.

 

Kiedy warto dopłacić do kuchni na wymiar?

Jeżeli liczą się dla ciebie niskie ceny, najlepszym wyborem będą meble gotowe, którymi można wykończyć kuchnię w cenie nawet około 2000-3000 złotych. Gdy jednak kuchnia ma problematyczne wymiary, jest malutka, nieustawna lub zależy ci na idealnym dopasowaniu mebli, wtedy warto pomyśleć o kupnie mebli na wymiar.

 

Wiele firm oferujących meble na zamówienie, na przykład z miasta Łódź, zapewnia darmową wycenę z pomiarami, dlatego warto skontaktować się z kilkoma firmami i dowiedzieć się, ile będzie kosztowała kuchnia na wymiar, a dopiero następnie podjąć decyzję.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy