Zobacz również

Kinkiety – doskonałe nie tylko do wnętrz urządzonych klasycznie

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Wielu z nas kinkiety kojarzą się przede wszystkim z klasycznymi aranżacjami, ale również doskonale nadają się do nowoczesnych przestrzeni. Dzięki nim można wykreować stylową przestrzeń klimatycznym światłem.

 

Kinkiety, które określane są także mianem lamp ściennych lub lamp bocznych, mają wszechstronne zastosowanie. Chociaż dzisiaj wykorzystywane są coraz rzadziej, to jednak warto pomyśleć o ich montażu. Sprawdzą się zarówno w salonie i sypialni, jak i na korytarzu czy klatce schodowej. Także są niezastąpione w pokojach o niskich stropach, gdzie zastosowanie zwykłych lamp sufitowych nie wchodzi w grę.

 

Pomysły na klasyczne kinkiety

Do klasycznie urządzonych wnętrz bardzo często wybierane są kinkiety z kutymi podstawami i wykończone materiałowymi abażurami lub szklanymi kloszami. Takie lampki mogą zdobić po obu stronach kominek, mogą być rozwieszone wzdłuż ściany na korytarzu lub też mogą służyć do dekoracyjnego podświetlania obrazów i grafik. Najczęściej dostępne są w miękkich, przyjemnych dla oka kolorach – mosiądz, stare złoto, natomiast ich klosze wykańczane są w kolorach beżu, ale, oczywiście, wybór jest znacznie większy.

 

Pomysły na nowoczesne kinkiety

Do nowoczesnych przestrzeni najczęściej wybiera się kinkiety o minimalistycznym kształcie, które pozbawione są dekoracyjnych ornamentów. Kubistyczne modele cieszą się dużym zainteresowaniem, ale również oprócz nich do nowoczesnych aranżacji świetnie pasują kinkiety z regulowanymi reflektorami lub z prostymi szklanymi kloszami. Szkło i chromowana lub szczotkowana stal to najczęściej wykorzystywane materiały.

 

Postaw na energooszczędne LED-y

Jeżeli zależy ci na niższych kosztach oświetlenia, wybierz kinkiety ledowe. Dzisiaj niemalże każdy producent kinkietów ma je w swoim asortymencie. Kinkiety tego rodzaju mogą być wyposażone w diody LED lub przystosowane do stosowania żarówek ledowych. Żarówki LED pobierają nawet o 80% mniej energii od zwykłych żarówek żarowych, ponadto wyróżniają się długą żywotnością, na którą nie wpływa liczba cykli włączenia i wyłączenia żarówki.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy