Zobacz również

Stabilizator kostki – warianty

Dodano: 2017-09-22 Przez: admin


 
Urazy kostki to jedna z częstszych sytuacji, która wymaga odpowiedniego traktowania. Wypadki, urazy podczas wykonywania ćwiczeń sportowych, urazy w trakcie biegania, śliska powierzchnia, gry drużynowe. Wszystko, to jest częstą przyczyną uszkodzeń dolnych kończyn, w obrębie stopy. Co jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku usztywnienia stopy i kostki?
 
Jednym z bardziej wygodnych form usztywnienia kostki, szczególnie po skręceniach, czy w trakcie rehabilitacji pourazowej jest stabilizator. Rodzajów stabilizatorów tj. stabilizator kostki jest wiele, a jednym z popularniejszych wydaje się być stabilizator wykonany z elastycznego materiału, który usztywnia kostkę pomagając jej w powrocie do zdrowia. Są również bardziej zaawansowane usztywniacze, stabilizator kostki, jak ortezy, które świetnie zastępują gips i odpowiednio utrzymują kostkę w jednej pozycji, dzięki czemu pacjent nie uraża jej i może szybko się regenerować.
 
Rodzaje najpopularniejszych stabilizatorów
Do wyboru w puli produktów, jakimi są stabilizatory odnajdziemy stabilizatory z wkładkami silnikowymi, klasyczne materiałowe usztywniacze, opaski elastyczne, ortezy stawu skokowego, jak również stabilizatory z krio żelem. Pośród stabilizatorów tj. stabilizator kostki mamy również usztywniacze pneumatyczne, stabilizatory w formie buta, który można odpowiednio regulować, jego kąt nachylenia. Wybór jest tak ogromny, tak jak i przedział cenowy produktów medycznych, iż każda osoba jest w stanie bez problemu dopasować coś dla siebie, względem nabytej kontuzji kostki.
 
Dobór stabilizatora do urazu
Dokonując wyboru stabilizatora warto wcześniej zapytać lekarza-ortopedę, które rozwiązanie będzie najbardziej optymalne. Chcąc komfortowo funkcjonować na co dzień pomimo urazu z pewnością lekarz doradzi bardziej sztywny stabilizator np. ortezę w formie buta. Jest to jedno z korzystniejszych rozwiązań w przypadku, jeśli chcemy się poruszać, a nie chcemy nadwyrężyć kostki. Stabilizator kostki ma przede wszystkim pełnić funkcję ochronną, jak również unieruchomienia kończyny w celu jej szybszej regeneracji.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy