Zobacz również

Zwalczanie os – jak poradzić sobie z bzyczącym problemem?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Każdego lata, gdy pogoda staje się ładna, pojawia się jeszcze jeden problem – owady, które próbują dostać się do domu i zakłócić rodzinne spotkania na świeżym powietrzu. Wśród nich przodują osy, które szybko zlatują się tam, gdzie pojawia się coś do jedzenia. Gdy jest ich dużo, może być to znakiem, że w pobliżu znajduje się ich gniazdo. Jak można wobec tego pozbyć się os skutecznie i bezpiecznie?

 

Zwalczanie os nie jest łatwe i niesie ze sobą spore ryzyko użądleń. Źle przeprowadzone usunięcie gniazda os może tylko rozdrażnić owady i sprawić, że zaczną atakować ze zdwojoną siła. Generalnie często z gniazdami os można poradzić sobie samemu, niemniej jednak nie zawsze warto – ryzyko użądleń zawsze istnieje, dlatego też warto pomyśleć o skorzystaniu z usług firm, które posiadają praktykę także w dezynsekcji tego rodzaju.

 

Sposoby na pozbycie się os

Jeżeli insekty mają swoje gniazdo w ziemi, można wykorzystać specjalne środki owadobójcze i opryskać miejsce i jego okolice. Można użyć również wrzątek i wlać go do otworu, z którego wylatują osy. Najlepiej robić to nad ranem, gdy osy są jeszcze w gnieździe i nie są aktywne. Z kolei gniazda znajdujące się na ścianach czy w dziuplach drzew mona zadymiać lub opylać preparatami owadobójczymi. W sklepach można znaleźć również pułapki z wabiącą substancją – należy napełnić ją dodanym płynem i powiesić niedaleko nieopodal gniazda.

 

Warto wybrać ekspertów

Gdy jednak chcesz mieć pewność, że procedura zostanie przeprowadzona skutecznie i bezpiecznie, wybierz firmy, których specjalnością jest zwalczanie os. W mieście Warszawa znajdziesz ich sporo, ale, oczywiście, działają one również w innych miejscowościach w Polsce – ich adresy można znaleźć online. Specjaliści w zakresie walki z owadami posiadają odpowiednie doświadczenie w tym zakresie i dysponują odpowiednimi narzędziami i preparatami, dzięki którym usunięcie gniazda os nie jest problemem. Posiadają również odpowiednie stroje zabezpieczające przed użądleniami, dlatego też prowadzone przez nich prace są bezpieczniejsze.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy